Konferencja prasowa dotyczącą akcji szczepień przeciw COVID-19 w Kolnie, odbyła się w piątek (16.07) o godz. 14 na parkingu przed Urzędem Miasta Kolno. Wzięli w niej udział: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, burmistrz Kolna Andrzej Duda, starosta kolneński Tadeusz Klama, przedstawiciele gmin z powiatu kolneńskiego oraz dr Maciej Lendzioszek - koordynator szczepień ze Szpitala Ogólnego w Kolnie. (fot. archiwum powiatu kolneńskiego)
Kolejny punkt szczepień w Kolnie otwarty. Przed Urzędem Miasta stanął specjalny kontener, w którym każdy może się zaszczepić. Nie trzeba się zapisywać - wystarczy tylko być w grupie uprawnionej do szczepienia i mieć dowód osobisty. To też najszybsza metoda, żeby zdobyć tzw. paszport covidowy, bo w punkcie przy ulicy Wojska Polskiego można się zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.
Według starosty kolneńskiego, jeżeli chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, musimy się zaszczepić.
- Jestem zwolennikiem szczepień, jestem zaszczepiony i polecam to każdemu. W każdej rozmowie używam argumentów, które być może pomogą zrozumieć tej osobie, danemu rozmówcy, że szczepienie jest niezbędne, zwłaszcza przed czwartą falą, o której wszyscy mówią. Szczepienie daje nam swobodę poruszania się, przemieszczania się, bycia z kim się chce i gdzie się chce. Dlatego szczerze zachęcam do tego, by poczuć się wolnym, bo szczepiąc się jesteśmy wolnymi ludźmi - Tadeusz Klama.
Do szczepień zachęcał również Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, który był obecny podczas otwarcia Mobilnego Punktu Szczepień w Kolnie.
- Niezależnie od tego, że są punkty szczepień w mieście Kolno, w Powiecie Kolneńskim, to mamy nadzieję, że ten uruchomiony kontener, w którym będzie przeprowadzana akcja szczepień, w sposób istotny przyczyni się nie tylko do propagowania tej akcji, ale i również do tego że tutaj duża liczba osób, w oparciu o jednorazową szczepionkę Johnson & Johnson się zaszczepi - podkreśla Bohdan Paszkowski.
Mobilny Punkt Szczepień stanął przed Urzędem Miasta w Kolnie, przy ulicy Wojska Polskiego 20. Będzie czynny codziennie od godziny 9 do 17, do 1 sierpnia.
Pinokio23:21, 16.07.2021
Siwemu dziękujemy do domu do domu do domu przyszedł czas....
Pozostałe komentarze
Wolny człowiek09:21, 18.07.2021
....Byłem, jestem i będę wolnym człowiekiem bez szczepienia
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25