Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele św. Anny w Kolnie. Po mszy uczczono ofiary tragedii pod Smoleńskiem oraz Sybiraków.
Potem mieszkańcy udali się do parku miejskiego, gdzie odbyły się główne uroczystości: przemówienie okolicznościowe, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów działających przy KOKiS i apel poległych. Delegacje złożyły kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Niepodległości.
Następnie kolumna przemaszerowała ulicami miasta na Cmentarz Komunalny. Po drodze zatrzymała się przy tablicy W. Witosa, obelisku poległych policjantów pod Komendą Powiatowej Policji, Dębie Wolności i pomniku Solidarności.
Na cmentarzu odmówiono modlitwę za poległych o wolną Ojczyznę oraz zapalono znicze na grobie poległych pod Lemanem i grobie Nieznanego Żołnierza
piorun09:34, 12.11.2017
O proszę burmistrz platformę gości na swoich uroczystościach o koledze z dawnych lat sobie przypomniał? Jak ten pan był w zarządzie to nie było problemu go zaprosić na większa ilość wydarzeń
Wstyd dla Kolna!08:43, 13.11.2017
Przez obecne władze miejskie z roku na rok coraz mniej ludzi przychodzi na takie uroczystości! Przecież to wstyd dla naszego miasta! I to ma być ten patriotyzm! Czasem mam takie odczucie, że jak nie jesteś kolegą burmistrza to najlepiej żebyś z domu nie wychodził i publicznie się nie pokazywał.
Pozostałe komentarze
Jelop10:23, 12.11.2017
Fajna pogoda była
ktos14:41, 14.11.2017
Żądam dodatku na pralnię dla prezesa krus, on nie może chodzić w takim ufajdanym płaszczu jak na fot. 18
...17:05, 18.11.2017
Raczej foto 20 :) to tak że zbliżeniem ;)
jio16:28, 14.11.2017
super uroczystość
wiem00:21, 19.11.2017
Ja wiem dlaczego coraz mniej Kolniaków chodzi na takie obchody. Jak nic ludzie się boją. Pewni rodacy naskarżą na nich w Brukseli, że to przejaw rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Jedna skarżąca to nawet z Białegostoku. Pamiętacie, jak kiedyś przed wyborami całą ścianę u Zdzicha zajmowała? Kto wie po co PO swojego przedstawiciela na nasze obchody przysłała.
liski07:18, 19.11.2017
Jak Pis w 2012 r skarżył si e w Brukseli na wybory samorządowe, albo Rydzyk, że mu koncesji nie dali to było OK?
liski07:20, 19.11.2017
w 2014, sory
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Po co to zanieczyszczać swoje gniazdo. Wstyd.
Do recenzenta
01:16, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Najważniejsze jest żeby tupało do nocy po całym Kolnie... olać rodziny z dziećmi.. najwazniejsze żeby patola dobrze się bawiła
Jestem za Kolnem.
22:43, 2026-06-27
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
A w mieście to nie wiedzą co to jest cisza nocna..?
Mam juz dosc Kolna
22:41, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Nie ma autobusu do Olsztyna tyna więc nie ma przystanku a radny obiecał ze poszła petycja do burmistrz i cich o tak się wszystko załatwia z dużej burzy mały deszcz niedługo wybory znowu będą obiecać a my uwierzymy
5555
22:31, 2026-06-27