Zamknij

Udane starty tenisistów Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na inaugurację sezonu. Za nimi już dwa pierwsze turnieje

17:11, 15.09.2022 Źródło: KOKiS Aktualizacja: 07:48, 19.09.2022
Skomentuj

Tenisiści stołowi województwa podlaskiego turniejem w Starym Folwarku i w Białymstoku rozpoczęli nowy sezon w rozgrywkach indywidualnych 2022/2023.

10 września Gabrysia Mroczkowska i Aleks Prusinowski wystąpili w Ponadregionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Starym Folwarku. Wśród startujących zawodników z Litwy oraz województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego Aleks Prusinowski w kategorii młodzików w grze finałowej turnieju po wyrównanej grze wywalczył miejsce II, a jego  klubowa koleżanka Gabrysia Mroczkowska była V.

11 września w Białymstoku rozegrane zostały pierwsze turnieje klasyfikacyjne Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach żaków, młodzików i juniorów.

Kolneńscy zawodnicy wywalczyli w kategorii młodzików piąte miejsca i swoją coraz lepszą grą udowadniają, że mogą zwyciężać z najlepszymi zawodnikami białostockich klubów.

Aleks Prusinowski w półfinale po wyrównanej grze 1-3 przegrał ze zwycięzcą, a Gabrysia Mroczkowska również w półfinale w tym samym stosunku przegrała z II zawodniczką turnieju.

(Źródło: KOKiS)