Zamknij

Porażka Polek na początek mistrzostw. Duśka: musimy wyciągnąć wnioski

09:11, 04.12.2021 Zebrał Kolniak/źródło: zprp.pl Aktualizacja: 10:47, 05.12.2021
Skomentuj Spotkania mistrzostw świata kobiet transmituje Polsat (Fot. Paweł Bejnarowicz/ZPRP) Spotkania mistrzostw świata kobiet transmituje Polsat (Fot. Paweł Bejnarowicz/ZPRP)

Reprezentacja Polski z Dagmarą Nocuń w składzie przegrała pierwszy mecz (03.12) na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Reprezentantki kraju uległy na inaugurację Serbkom 21:25.

Przez większość pierwszej połowy Serbki utrzymywały 2-3 bramkowe prowadzenie, by ostatecznie zejść na przerwę z wynikiem 16:13. Początek drugiej odsłony meczu ponownie należał do Serbek (19:13), ale Polki nie zamierzały poddać się bez walki. Podopieczne Arne Senstada były już o krok od dogonienia rywalek, jednak w końcówce Monika Kobylińska nie wykorzystała rzutu karnego, który mógł dać upragniony remis. Ostatnie minuty należały jednak do Serbek.

– Ciężko ocenić ten mecz na gorąco – powiedziała redakcji Kolniaka24 Dagmara Nocuń. – Na pewno musimy przeanalizować to spotkanie i wyciągnąć wnioski, żeby w kolejnych meczach było lepiej. Nasza obrona funkcjonowała naprawdę dobrze. Nie straciłyśmy dużo bramek, ale przede wszystkim chcemy rzucać ich nieco więcej.

Pochodząca z Kolna Dagmara Nocuń zdobyła w pierwszym meczu 5 bramek.

Kolejny mecz Polki rozegrają 5 grudnia o godz. 18:30. Tym razem zmierzą się z Rosjankami, które pokonały Kamerun 40:18.  Będzie zapewne o wiele trudniej, niż w piątkowym pojedynku. Z grupy wychodzą 3 zespoły.

Serbia – Polska 25:21 (16:13)

Serbia: Risović (6/26 – 23 proc.), Graovac (5/6 – 83 proc.) – M. Agbaba, J. Agbaba 1, Janjusević 7, Kojić 2, Radojević 1, Kocić, Jovović, Kovacević 2, Stamenić, Jovanović, Lovrić 2, Stoiljković 6 (3/3), Liscević oraz Petrović 4

POLSKA: Płaczek (3/18 – 17 proc.), Maliczkiewicz (6/13 – 46 proc.), Zima (0/1) – Zimny, Płomińska, Kobylińska (0/1), Balsam 4 (1/2), Gęga, Matuszczyk, Górna 1, Rosiak 6, Nosek 4, Szarawaga, Achruk 1, Roszak oraz Nocuń 5

(Zebrał Kolniak/źródło: zprp.pl)