Zamknij

Był to historyczny start najmłodszych zawodników z Kolna w tej rangi zawodach

12:46, 27.04.2021 Źródło: KOKiS Aktualizacja: 23:01, 27.04.2021
Skomentuj Fot. Archiwum KOKiS Fot. Archiwum KOKiS

W dniach 24 i 25 kwietnia w hali sportowej SP 49 w Białymstoku najmłodsi zawodnicy województwa podlaskiego rywalizowali o tytuły mistrzów w turniejach gry pojedynczej, deblowej i drużynowej.

Aleks Prusinowski i Cezary Chutkowski, licencjonowani zawodnicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, jako nieliczni zawodnicy spoza białostockich klubów województwa reprezentowali miasto Kolno w turnieju rangi mistrzowskiej.

W turnieju gry pojedynczej Aleks Prusinowski rozegrał pięć pojedynków, z których trzy wygrał i dwa przegrał. Ostatecznie wywalczył 7 miejsce. Cezary Chutkowski zaliczył dwa zwycięstwa i wywalczył miejsce IX.

W turnieju o drużynowe mistrzostwo województwa zawodnicy KOKiS w składzie Chutkowski&Prusinowski wywalczyli miejsce V i był to historyczny start najmłodszych zawodników z Kolna w tej rangi turnieju tenisa stołowego.

W mistrzostwach uczestniczyło 27 młodzików, z którymi Prusinowski i Chutkowski prowadzili zacięte pojedynki. Do zwycięstw brakuje im jeszcze doświadczenia startowego w turniejach tenisa stołowego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

(Źródło: KOKiS)