Zamknij

Duśka żegna się z mistrzostwami Europy. Reprezentacja remisuje z Niemkami

20:28, 07.12.2020 R.W Aktualizacja: 20:57, 07.12.2020
Skomentuj To była fajna przygoda i mimo braku awansu z grupy drużyna wstydu nie przyniosła. Jak twierdzi Dagmara Nocuń: za rok będzie lepiej (Fot. Stanko Gruden / kolektiffimages) To była fajna przygoda i mimo braku awansu z grupy drużyna wstydu nie przyniosła. Jak twierdzi Dagmara Nocuń: za rok będzie lepiej (Fot. Stanko Gruden / kolektiffimages)

Polki zremisowały w poniedziałek z Niemkami 21:21 (8:9). Kolnianka zakończyła spotkanie bez bramki. Otrzymała też dwuminutową karę za faul w obronie.

W pierwszej połowie Polki wygrywały już czterema bramkami, ale niestety przewaga została zniwelowana. Ostatecznie nie udało się wygrać im tego spotkania i zakończyły zawody na ostatnim miejscu w tabeli z jednym punktem.

– To na pewno ważny punkt, jeśli chodzi o rozstawienie na mistrzostwach świata, które będą za rok – mówi Dagmara Nocuń. – Więc jest pozytyw spory. Brałybyśmy ten punkt w ciemno przed turniejem.

Jak podkreśla lewoskrzydłowa, zawodniczki odczuwają jednak rozczarowanie.

– Czujemy ogromny niedosyt – analizuje kolnianka. – To były mistrzostwa, na których awans do kolejnej fazy był w naszym zasięgu. Nie byłyśmy słabsze. Może mniej doświadczone. Grałyśmy bez trzech podstawowych zawodniczek, ale bez kompleksów. Zebrałyśmy doświadczenie i będziemy walczyć dalej.

Mecz Dagmara rozpoczęła mecz z Niemkami w wyjściowym składzie, ale po faulu i dwuminutowej karze nie weszła już na plac do przerwy. Zastąpiła ją Kinga Grzyb. Również druga połowę Nocuń rozpoczęła na skrzydle, by po 12 minutach usiąść na ławce.

W całym turnieju Dagmara Nocuń zdobyła 4 bramki. Może pochwalić się stuprocentową skutecznością.

– To co miałam, to rzuciłam – podsumowuje. – Na pewno muszę popracować nad obroną.

Niemcy – Polska 21:21 (8:9)
Niemcy: Eckerle, Roch – Zapf 4, Berger, Grijseels 3, Smits 2, Behnke, Naidzinavicius, Bolk 1, Grossmann, Weigel, Lott 1, Maidhoff 3, Lauenroth 2, Minevskaja 2, Schulze 3.
Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 1, Gęga 3, Grzyb 1, Górna, Zych , Drabik 2, Rosiak 4, Nosek 3, Kochaniak 3, Szarawaga 3, Świerżewska 1, Uścinowicz, Roszak, Nocuń.