W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie obchodzono 100-lecie szkoły. 16 czerwca zorganizowano z tej okazji Jubileuszowy Zjazd Absolwentów.
Uroczystości rozpoczęły się mszą w intencji żyjących i zmarłych absolwentów liceum oraz żyjących i zmarłych nauczycieli w kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. Mszę celebrowali ksiądz Piotr Kapelański i Janusz Kubrak.
Po jej zakończeniu około 130 osób udało się do budynku I LO. Jak obliczono, przyjechali oni z 38 miejsc. Niektórzy nie widzieli się ze sobą nawet kilkadziesiąt lat. Były więc łzy wzruszenia i wspominanie szkolnych lat.
Podczas części oficjalnej obejrzano między innymi prezentacje multimedialną pt. „100 lat I LO w Kolnie”.
Odsłonięto również tablicę pamiątkową z okazji zjazdu. Uczestnicy mogli także wpisać się do księgi pamiątkowej.
Nie zabrakło spotkań z wychowawcami oraz urodzinowego tortu.
Symboliczny znicz pod popiersiem patrona placówki zapaliły nauczycielki i uczeń szkoły.
Były również prezenty z okazji jubileuszu. Firma Kolbud podarowała zegar ścienny. Ma on pomóc uczniom w dotarciu na czas na lekcje.
Na zakończenie imprezy w sali Ogólniaka umiejętnościami wokalnymi popisał się absolwent szkoły i obecnie dyrektor Dwójki Dariusz Łosiewski. Wykonał utwór Maryli Rodowicz „Ale to już było”.
Ostatnim akcentem sobotniego dnia była impreza w Dworze Rogiński.
KS
Ładnie Pięknie.22:50, 16.06.2018
Musiało być pięknie! Chyba było cudownie. Gratuluję wszystkim absolwentom i dziękuję Gronu Pedagogicznemu sprzed lat za nauczenie mnie wielu przydatnych spraw, które dzisiaj owocują.
PS: Szkoda, że w czerwcu to spotkanie. Dla nas z zagranicy to bardzo duże utrudnienie. Ale chociaż fotki są.
absolventus7214:11, 19.06.2018
Ze zdjęć wynika, że połowa, a może nawet i trochę więcej, obecnych na tym zjeździe stanowili aktualni i byli nauczyciele (często jednocześnie absolwenci LO). W samym mieście i okolicach nadal mieszkają jeszcze dziesiątki absolwentów z różnych roczników (wielu obecnych urzędników z urzędu miasta, starostwa, gminy, skarbówki, nauczycieli ze szkół miejskich i gminnych, pracowników szpitala, itd.). Szkoda bo większa liczba podniosłaby by rangę tej uroczystości.
Pozostałe komentarze
Mloda04:24, 17.06.2018
Wiekszosc z nich ma pewnie sielskie zycie. Zyli w normalnych czasach .kazdy kto konczyl dobry ogolniak mial dobra prace nie to co teraz .... jak nie masz znajomosci praca jedynie byle jaka jeszcze trzeba dziekowac ze wogole jest. Moze sa ludzie ktorym sie uda ale sa i tacy ktorzy naprawde cierpia.
absolwentka16:38, 17.06.2018
Od czegoś trzeba zacząć, dzisiaj to praca szuka człowieka. No, ale jak się nie umie nic, a chce się zarabiać po kilka tysięcy, to może rzeczywiście nie ma gdzie...
wychowanek '9821:50, 30.06.2018
Pani Pikulińska jak zawsze klasa! Pozdrawia wychowanek - absolwent z rocznika '98.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To tak spać z kobieto /źono i nie widzieć kochanka po środku. Taki afera ala mały trzaskoski. Poki daje prace swoim jest ok.
Majk
18:51, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Po co oni sobie przyznają te śmieszne absulatoria? Żeby sami siebie utwierdzali w swoim reżimie? Przecież nikt im tego koryta do następnych wyborów nie odbierze. Serio nie mają ważniejszych spraw? Za parę dni Kolno wraca do średniowiecza bo znowu ciepłej wody w 2026roku nie będzie, tak drodzy państwo nie w 1845 tylko w 2026! Przegłosowali sprawozdanie finansowe za 2025, a co mieli innego zrobić, ile wydali tyle wydali ile ściągnęli tyle ściągnęli nad czym tu głosować? I jeszcze ten bezczelny radny który radnym być nie powinien i pobiera diety złożył skargę🤣🤣🤣🤣🤣 Ta rada to przykry żart.
Obskarżyciel
18:15, 2026-06-25