W piątek w Kolnie przy Placu Wolności odbyło się symboliczne wbicie łopaty inaugurujące rozpoczęcie przebudowy drogi krajowej nr 63.
W uroczystości wzięli udział między innymi parlamentarzyści z regionu: Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Lech Antoni Kołakowski; dyrektor podlaskiej GDDKiA Wojciech Bożuchowski, były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel oraz lokalni samorządowcy.
Jak informuje GDDKiA, przewidziano między innymi modernizacje 15 skrzyżowań (w tym dwóch z sygnalizacją świetlną) i budowę ronda.
– Mamy nadzieję, że utrudnienia w ruchu wyjdą nam na dobre i po zakończeniu prac będziemy mieć bezpieczne ulice – mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.
Włodarz miasta podziękował za wsparcie posłom, GDDKiA oraz Jerzemu Szmitowi.
Z kolei poseł Kazimierz Gwiazdowski podkreślił nie tylko zasługi ministra Szmita, ale także zaangażowanie burmistrza Kolna w rozpoczęcie prac.
– Przyjeżdżał często do Warszawy i powiem uczciwie, że musiałem nie raz przetrzymywać go w swoim pokoju w oczekiwaniu na panów ministrów – mówi Gwiazdowski.
Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku niespełna 2,5 km. W związku z tym, oprócz odbudowy całej konstrukcji drogi i jej dostosowaniu do obciążeń 115 kN/oś, przebudowana zostanie podziemna infrastruktura techniczna, zmodernizowane skrzyżowania, powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. itd.
Koszt inwestycji to 27 mln zł, a przebudowę drogi zrealizuje konsorcjum, na którego czele stoi łomżyńska firma PBK. Prace potrwają do jesieni 2019 roku.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/k9Zj6J6gUY8"}
żenada14:28, 25.05.2018
.
mycha15:08, 25.05.2018
Jeszcze i Krynicka przyjechała robić cyrk ?W sejmie się popisała teraz czas na Kolno!!!
Suweren20:48, 25.05.2018
Becia ty do Kolna nie przyjeżdżaj, bo nie chcemy abyś się z Kolnem kojarzyła, już w Łomży mają ubaw , że wstyd się przyznać.
Pozostałe komentarze
.14:47, 25.05.2018
Lenin wieczne żywy. W tym kraju nic się nie zmienia
RRL..15:02, 25.05.2018
PRL BIS.........
halik15:31, 25.05.2018
Niepełnosprawna do sejmu!
.....16:18, 25.05.2018
Może by zrobili najpierw droge Stawiski-Kolno a nie znaki stawiali?
wuwuo16:33, 25.05.2018
Drogę Stawiski - Kolno niech Ci zrobi PSL i PO :)
Marysia20:45, 25.05.2018
OOOOOO to ty pisać umiesz ? No no to żeś zabłysnął yntelynecjo !
,,,,,21:07, 25.05.2018
A co PiS daje Ci 500+ i kolejne podwyżki paliwa. Zobaczymy jak dlugo pojedziesz za tą cene paliwa haha
uouo12:55, 27.05.2018
PO już zapowiedziało, że przedłuży 500+ i nawet da na pierwsze dziecko! Po drugie za PO-PSL paliwo kosztowało 6zł. i ani razu cło na paliwo nie obniżył wtedy rząd. Także PiS jaki jest taki jest ale nawet partia lepsza od was obłudników POstkomuszych.
scolnus17:08, 25.05.2018
mycha tyle lat Kolno czekało na modernizację głównej ulicy/drogi krajowej, że wreszcie się doczekało. Przez 8 lat nic w tej sprawie nie zrobiła koalicja PO-PSL, a ty dzisiaj masz odwagę pluć na PiS w tej sprawie!?
henryk17:16, 25.05.2018
Ale solicie głupoty ,aż was szkoda...
dede11:48, 27.05.2018
zamknij giębe kocie zapiździały. Idź lepiej Jarka po dupeczce poliż sieroto...
Pracownik18:09, 25.05.2018
Odcisków a ręku sobie nie narobił???
krynka19:02, 25.05.2018
Tylu chłopa stanie codziennie do łopaty to w miesiąc będzie zrobione :D
Oj ludu ty ludu nie bądź *%#)!&
dede11:54, 27.05.2018
Łopaty musi we Mrówce kupiły nowe bo gdzie używane panom prezesom... Komuno wróć. Lepiej się weźcie za robotę. Termin do Listopada następnego roku? Hahaha. Podaję prawidłowy termin: Maj - za dwa lata ;) Roboty w kolnie są wykonywane w tak zastraszającym tempie, że łopaty opadają...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25