W dniu 21 grudnia w kościele pw. N.S.P.J. w Koźle odbyła się Msza św. w pierwszą rocznicę śmierci ks. Kan. Sławomira Banacha. Podczas mszy była wyświetlona prezentacja „Najpiękniejsze chwile Ks. Kan. Sławomira Banacha w Parafii N.S.P.J. w Koźle i ostatnie pożegnanie”.
Była to okazja przypomnieć sobie jego działania na rzecz parafii, a w szczególności młodzieży, z którą Ks. Sławek chętnie współpracował.
21 grudnia 2016 r., po wieczną nagrodę do Pana odszedł ks. kan. Sławomir Banach. Odszedł w wieku 50 lat. W kapłaństwie przeżył 21 lat.
Był proboszczem parafii: pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Koźle (2005 - 2010), pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach (2010 - 2013), pw. Ducha Świętego w Zambrowie (2013 - 2015).
Ciało Śp. Księdza Kanonika Sławomira Banacha zostało pochowane na cmentarzu parafialnym w Koźle. Śp. Księdza Kanonika Sławomira Banacha polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!
Sylwester Nicewicz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolno: Planowany nabór wniosków AZBEST 2026
A na blachodachówkę to tez można składać?
Jadżka
15:35, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
No to prawidłowe skojarzenia ma ta czytelniczka skoro ten przystanek przypomina jej komunę, bo w Kolnie jest komuna ciągle.
o to to
15:30, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Pif paf pif paf ale w wyborach to wszyscy razem burmistrz, wójt i starosta . Głosujecie na nas bo co tamci mogą będzie katastrofa wszystko upadnie.I tak będzie zawsze to wyglądało.Nie bójmy się zmian.
Henryk
14:16, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Przerażająca biurokracja.
kurp
13:20, 2026-06-27