W minioną sobotę (27.09) odbył się w Kolnie Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Wydarzenie było również okazją do wręczenia okolicznościowych medali.
Po emocjonującym występie widzowie obejrzeli film promocyjny o Kolnie, który przypomniał obchody jubileuszu 550-lecia i 575-lecia miasta oraz pokazał, jak bardzo Kolno zmieniło się i rozwinęło przez ostatnie lata. Była to wyjątkowa podróż w czasie, ukazująca siłę naszej wspólnoty i ogrom osiągniętych wspólnie zmian.
::news{"type":"see-also","item":"48076"}
Następnie odbyło się uroczyste wręczenie medali Księcia Mazowieckiego Janusza I, osobom zasłużonym dla Kolna w różnych dziedzinach: przedsiębiorczości, nauce, edukacji, kulturze, sporcie, historii i wielu innych.
– Chcę w tym miejscu podziękować symbolicznie wszystkim pokoleniom Kolnian – obecnym i tym, którzy tworzyli historię miasta przed nami. Bo zgodnie z hasłem jubileuszu „Wszystkie pokolenia Kolna spisały się na medal” – każdy z nas, poprzez pracę, pasję i zaangażowanie, przyczynia się do rozwoju naszej małej ojczyzny – powiedział burmistrz Kolna Andrzej Duda.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5530"}
Burmistrz wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację obchodów 600-lecia Kolna. Przypomniał, że czerwcowy pochód historyczny ulicami miasta był wyjątkową manifestacją lokalnego patriotyzmu i wspólnoty.
Poniżej lista osób, którym zostały wręczone medale okolicznościowe z okazji 600-lecia miasta Kolno w dniu 27 września 2025 r.
::news{"type":"see-also","item":"45193"}
To nie pierwsze medale, jakie wręczył burmistrz Kolna. Wcześniej okazją była m. in. uroczysta sesja miasta w czerwcu. Medale w lipcu podczas sesji otrzymali również niektórzy pracownicy UM Kolno, dyrektorzy szkół oraz radni miejscy.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=sWNVMnHj0NI"}
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
a radni11:08, 30.09.2025
to za podnoszenie reki dostali te medale???
System 15:27, 30.09.2025
Ja *%#)!& cały elektorat odznaczony . Zwycięstwo w kieszeni.
Kolno20:40, 30.09.2025
A mozna opisać kto dostał i za co tw wyróżnienie? Jakiś krótki opis za jakie działania na rzecz Kolna?
Pozostałe komentarze
hmmm16:42, 30.09.2025
skąd one te medale bioro? kopiuj-wklej?
Ortograf11:21, 02.10.2025
Pisze siem biorom
Old school 18:03, 01.10.2025
Gratulacje Marek 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Królowa 20:45, 01.10.2025
Gratulacje Marku :-) 👍👍👍
Koti16:45, 02.10.2025
A o Kolneńskiej Grupie Pierwszej Pomocy zapomniano? Czy raczej Pani Prezes niewygodna jest?
Kpina08:24, 03.10.2025
A czym się ta grupa zasłużyła? Pajacowaniem? Od ratowania są profesjonalne zespoły ratownicze z wykształceniem medycznym, a nie dzieci w wieku szkolnym.
Widz07:26, 03.10.2025
Uważam, że na odznaczenie, niewątpliwie zasługuje zespół Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Przez 15 lat Zespół pracuje na rzecz społeczności, dostarczając mieszkańcom miasta wielu miłych chwil. Poświęca wiele godzin tygodniowo, żeby przygotować występy- scenografię, stroje, piosenki, muzykę, skecze. Pominięcie Zespołu, przy odznaczeniach, jest dużym nietaktem ze strony Urzędu Miasta.
Marta17:15, 13.10.2025
Jest w Warszawie Kolnianka Lekarka, która nikomu w trudnych chwilach pomocny nie odmówiła. Wszyscy Jej nazwisko znamy ale jak nie potrzebna zapominamy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Blok to można postawić na placu zabaw przy przedszkolu.Po co ten plac jak tam dzieci zero i syf .Plac miasta jest przy Grubym Benku tam też można postawić. .Przy lotnisku jest plac.
Jan
08:37, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Chodzą później całą noc i drą chałapy .A gdzie są rodzice tej młodzieży a co na to policja.No zresztą jaki pan taki kram.Za drzwiami i ścianami nic nie widać i słychać.Aby na zewnątrz było ok.a pieski dobrą robotę robią.
Gołębiarz
08:03, 2026-06-28