Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Anny. Po niej złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Niezłomnych, Ofiar katastrofy smoleńskiej oraz Sybiraków.
Potem uczestnicy przemaszerowali pod pomnik na Placu Wolności, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia, koncert pieśni patriotycznych oraz apel poległych.
- Dzisiaj spotykamy się w Kolnie, żeby podziękować wielkim Polakom, ale także synom naszej kolneńskiej ziemi. I dziękujemy im za wywalczoną wolność, za wolność, którą nam dali. Jako Polacy jesteśmy narodem wyjątkowym, walecznym. I w chwilach zagrożenia stajemy razem. Nie zawsze się zgadzamy, nie zawsze mamy wspólne zdanie. Ale wtedy, kiedy trzeba idziemy. Idziemy walczyć o Ojczyznę, o swoją rodzinę, nierzadko tracąc życie. Ojczyzna, która ma takich synów bezpiecznie może patrzeć w przyszłość. Życzę Państwu czasu pokoju dla nas wszystkich, Aby pokój wywalczony przez naszych bohaterów przetrwał jak najdłużej. Niech żyje wolna Polska - mówił na Placu Wolności starosta Tadeusz Klama.
Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pod Dąb Wolności oraz Pomnik Solidarności. Na cmentarzu odmówiono modlitwę za poległych o wolną ojczyznę, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie poległych pod Lemanem i grobie Nieznanego Żołnierza.
Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem pod budynkiem kolneńskiego domu kultury.
Julianna20:01, 11.11.2022
Dziękujemy Panie Burmistrzu!!! Pięknie! Po ostatnich Pana sukcesach jednak zmieniałam o Panu zdanie, jestem dumna z naszego Burmistrza!
Julian20:13, 11.11.2022
Zaproś go na loda.
6308:40, 12.11.2022
L nie liz dupy
Miśki20:51, 11.11.2022
Ot patrioci co podostawali etaty dyrektorów kierowników, pedagogów.......
O kol09:37, 12.11.2022
Dlaczego nie było uroczego 50 latka który stylizuje się na 35 latka. Czemu nie przyszedł ze swoją młódką ? O dlaczego ?
Pozostałe komentarze
Max19:52, 11.11.2022
Stadion narodowy zbudowany za poprzedniej ekipy nawet nie wytrzymał 10 lat.
Min22:30, 11.11.2022
A Piorunek to z jakiej ekipy?
przy okazji20:12, 11.11.2022
Przy okazji składania wieńców pod Dębami Wolności rzuciła mi się w oczy ciekawa sprawa. Ktoś w obrębie skrzyżowania , na podwójnej ciągłej zamalował jedną nitkę aby można było skręcić bezpośrednio pod galerię. Jest to raczej samowolka bo nigdzie nie widziałem takiego numeru aby w obrębie skrzyżowania / na dodatek ze światłami / ktoś po skończeniu inwestycji namalował możliwość skrętu w lewo . Myślę że Policja która zabezpieczała tą Uroczystość to widziała i coś z tym zrobi
nieobecny20:27, 11.11.2022
Kocham Polskę. Członkowie mojej rodziny od pokoleń o nią walczyli, krew przelewali, głowę za nią kładli. Będę świętować rocznice niepodległości, ale jeszcze nie teraz, nie w tym towarzystwie!
Oj21:59, 11.11.2022
Oj to długo nie będzie świętować bo to towarzystwo wzajemnej adoracji coś za coś.
Zbyszek20:34, 11.11.2022
Sukcesy amerykańsko ukraińskich pachołków z pisu 1mln samochodów elektrycznych, 100 tyś mieszkań, prom ze Szczecina, 2 mld zł wywalonych w błoto na blok energetyczny w Ostrołęce, największa inflacja w Europie,najwięcej zgonów od czasów II wojny światowej, największy dlug publiczny w historii. Nie wiem czy wiecie ale długi się splaca np. W.Brytania dług z I Wojny światowej spłaciła dopiero w 2015 r.
d07:41, 12.11.2022
Podaj źródło o Wielkiej Brytanii.
nareszcie20:54, 11.11.2022
nareszcie replika sztandaru bojowego ZWZ/AK z Kolna wyszytego z narażeniem życia w Kolnie, podczas okrutnej okupacji niemieckiej, na który przysięgali i pod którym ginęli polscy żołnierze z Kolna, znalazła się wśród Ich potomków.
Niedoinformowany 21:30, 11.11.2022
Czy ktoś mógłby wytłumaczyć co to za żólta szmata była przy naszej fladze bialo czerwonej?. Czy to oznacza że przy Orle Białym niedługo będzie trójząb?
Hgiu47934p21:42, 11.11.2022
Masz na myśli flagę Kolna?!
{21:48, 11.11.2022
To nie trójząb, to brzdąkawka.
Niedoinformowany 22:05, 11.11.2022
Dzięki za info. Wysunełem zbyt daleko idące wnioski...
Mickiewicza21:56, 11.11.2022
Julianna to Ty Irenka ? Z bezrobotnej instruktorka a to dlatego że bez radna.
@22:02, 11.11.2022
Brawo dla Pawła kapelmistrza.
?22:15, 11.11.2022
To Piorunek co ramię w ramię stoi przy burmistrzu przeszedł do PIS bo zdaję się że to PO.
Niepodległa23:05, 11.11.2022
Dzisiaj Polacy świętują dzień niepodległości...
Niepodległości od czego ku.wa❓❓
No od czego❓❓
Cieszymy się, że możemy mieć swoją flagę, swój język, swoją tożsamość.… a jakbyście mogli to jeden drugiemu by z zawiści wydrapał oczy.
Kłócicie się o polityków, ten rudy tamten katol, a nikt z was nie widzi ze od 30 lat jeden z drugim ruch.ją cały naród na każdym kroku i patroszą ten „niepodległy” kawałek ziemii.
Widziałeś kiedyś biednego polityka?
No powiedz widziałeś⁉️
Skończył się związek radziecki zaczął się związek niemiecki.
I tak od setek lat albo rządzą nami Ruscy albo rządzą nami Niemcy.
A jakby się Polacy zebrali to i jednym i drugim by spuścili wpier. dol.
Tyle weź ich zbierz?♂️
Nie ma chyba drugiego tak spolaryzowanego narodu na całym świecie.
Od dziesięciu lat mieszkam za granicą.
W piątek wieczór w klubie jedyni ludzie, którzy się *%#)!& alają to Polak z Polakiem.
Wjeżdżam do Polski i każdy jest na coś wkur. wiony. Każdy!
80% ludzi w Polsce żyje od pensji do pensji i tak naprawdę jest na skraju bankructwa.
I to ta cała *%#)!& ana niepodległość za którą dziadkowie przelewali krew, żeby tylko na chwile poczuć wolność…
A wy zamiast wstać z kolan to jeden drugiemu nogi podkłada.
Taki piekny, zdolny naród! Wybitny.
A tyle lat nie potrafi zrozumieć, że w kupię siła.
O taką niepodległość dziadkowie walczyli?
BRAWO! 07:36, 12.11.2022
Ni dodać, nic ująć. Tylko tyle, że POLAK dla POLAKA najgorszym wrogiem.
Niepodległość09:41, 12.11.2022
PRAWDA
Mgeta02:05, 12.11.2022
Świętujemy odzyskanie niepodległości, ale miny ludzi wskazują jakbyśmy tę niepodległość utracili. Aaa, zapomniałem. W końcu przebywają na terenie kościoła-tam nie można się uśmiechnąć, bo grzech
Zbyszek09:03, 12.11.2022
Obsesja na punkcie Kościoła postepuje. Trzeba leczyć.
G08:44, 12.11.2022
Ale patrioci połowa to komuna
O kol10:44, 12.11.2022
Nie przeszedł bo Ty byłeś. Już zaczynasz swoje dyrdymały chory człowieku no bo jak to by było gdyby cię nie było.Dawaj.
obiektywny11:19, 12.11.2022
To już jest obsesja, która może doprowadzić do choroby. Tyle twojego, co sobie popiszesz na publicznym forum. Odpuść. Tym pisaniem niczego nie zmienisz, pogłębiasz tylko swoją frustrację i zatapiasz się coraz bardziej w natrętnych obsesyjnych myślach. Zrozum w końcu, że niczego nie zmienisz, a ludziom już bokami wychodzi to twoje pisanie o kimś i jego młódce. To wasza prywatna sprawa, a nie całego Kolna.
Uczestnik11:35, 12.11.2022
Oj fugas że żwirem strasznie lansują starostę.
Wybory idą!!! ???
Powiatowy15:16, 12.11.2022
O widzę, że powiat inwestuje w kolniaka.
Oj to wam raczej chyba nie pomoże.
Kogo kolniak promuje ten dostaje same ...uje
mieszkaniec kolna10:27, 14.11.2022
Były składane kwiaty pod tablicą Wielkiego Polaka jednego z ojców Niepodległej Wincentego Witosa - w fotorelacji brak jakiejkolwiek zmianki , to celowe ?
obiektywny07:49, 17.11.2022
a jak myślisz? było polecenie skasować...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Uchwała została przyjęta 11 głosami
Marcinowie to fajne chłopaki zawsze dają Sobie radę.
KUNTA KINTE
13:28, 2026-06-28
Zarząd Województwa Podlaskiego z absolutorium
Szable PIS białej gorączki dostają tak ich ciągnie do koryta.Miliony zarabiali po 5 mieszkań. Dajta i innym pożyć. Gruby jak lew na FB walczy.Pora wziąć się za pracę i zobaczyć ile kosztuje chleb.Już się dorobileś aż w gazetach pisali o milionerze.
Jan
13:27, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28