Według Andrzeja Szymańskiego piasek, który był rozsypywany na ulice zimą, obecnie wciąż zalega między chodnikiem i ulicą. Radny poruszył ten problem w trakcie sesji Rady Miasta Kolno, która odbyła się 23 kwietnia. Samorządowcy obradowali w sali widowiskowej kolneńskiego domu kultury.
Andrzej Szymański pytał między innymi o piasek, który został po zimie na ulicach i zalega między chodnikami a drogami.
- Czy PUK ten piasek będzie zbierał, bo wiadomo, że jak przyjdą deszcze będzie on spływał do kanalizacji odprowadzającej wodę, tzw. deszczówki, która potem może zostać zapchana - dopytywał radny.
Według burmistrza piasek na kolneńskich ulicach jest raczej usuwany systematycznie.
- Natomiast jeśli chodzi o piasek na ulicach dróg powiatowych, dróg krajowych czy wojewódzkich to nie mamy na to wpływu - mówi Andrzej Duda. - Monitujemy i prosimy o to, ale w moim odczuciu, te drogi utrzymywane są w niezłym stanie.
Włodarz Kolna dodaje, że każda kanalizacja deszczowa ma separatory i ten piasek tam nie spływa.
- To są dosyć duże separatory, my je czyścimy raz w roku, a tak naprawdę po ostatnich odbiorach uważam, że moglibyśmy je czyścić raz na dwa lata - tłumaczy Duda. - Akurat ten, który był na drodze krajowej, to potwierdziło się, że zawierał wady konstrukcyjne. Bez względu na to czy ten piasek tam trafiał czy nie, dalej nie był drożny.
Obrady rozpoczęły się minutą ciszy upamiętniającą wieloletniego radnego miasta Kolno śp. Stanisława Antonowicza, który zmarł 15 kwietnia br. Pracę w samorządzie sprawował w latach 1998 – 2018 (m.in. członek zarządu miasta Kolno w latach 1998 – 2002 i wiceprzewodniczący rady miasta w latach 2010 – 2014).
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/pypP3jOE3UA"}
Zima 21:12, 27.04.2021
Zostawcie ten piach bo w maju jeszcze będzie padał śnieg i będzie ślisko ?
Kazik07:17, 28.04.2021
Nasz włodarz ma zawsze rację zobaczymy jak nadejdzie ulewa
M.14:25, 28.04.2021
W idealnym świecie ten piasek trafiałby przez wpusty uliczne do kan. deszczowej i separatora. Niestety w rzeczywistości mokry piasek łączy się z liśćmi, gałązkami itp. w masę, która zatyka te wpusty, więc nie ma on okazji trafić do separatora. A woda deszczowa wesolutko sobie płynie ulicą.
Czy burmistrz nie widział nigdy Panów przetykających wpusty po ulewie? Dziwne, ja widziałam.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25