Radny Szymański zwrócił uwagę na zerwany asfalt na ulicy Senatorskiej. To pozostałości po położeniu nitki ciepłowniczej. Burmistrz tłumaczy, że będzie to doraźnie naprawiane, ale sama ulica zostanie zmodernizowana kompleksowo.
Andrzej Szymański przypomina, że ulicy Senatorskiej był wykonywany węzeł ciepłowniczy. W rezultacie tej inwestycji na ulicy są dosyć duże ubytki asfaltu. Dopytuje, czy ulica będzie przywrócona do poprzedniego stanu.
– Kiedy te dziury i nierówności zostaną zasypane i czy to miasto będzie pokrywać czy wykonawca – pyta radny.
Burmistrz tłumaczy, że ulica na razie będzie doraźnie poprawiana, ale generalnie jest planowana w następnym roku do remontu.
– Tam jest jeszcze kauczukowa nawierzchnia, kolokwialnie mówiąc, podczas słońca się trochę rozpuszcza, a więc trzeba będzie tą nawierzchnię zdjąć i położyć normalną masę bitumiczną – mówi Andrzej Duda. – To będzie kosztowne, bo na tą masę, która jest, że tak powiem bardzo przestarzała, nie można nic położyć, bo będzie ulegało uszkodzeniom.
Włodarz Kolna dodał, że ulicę na pewno czeka kompleksowy remont.
Radny Szymański mówił o nowej sieci ciepłowniczej w ulicach Strażacka, Senatorska, Pl. Wolności, Konstytucji 3-Maja, Kościelna, Pl. Wyszyńskiego i Ks. Janusza w Kolnie. Wybudowana w ubiegłym roku nitka ma łącznie długość 674,5 mb.
Czytaj więcej: kolejne-budynki-podlaczone-do-systemu-cieplowniczego-w-kolnie
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/zlYitJSIkN8"}
ryszard11:32, 26.04.2021
Tylko te prace wykonywała firma z zewnątrz tak bogate jest nasze miasto że stać nas na to.Do tej pory robili to ludzie zatrudnieni w ciepłowni i był porządek na bieżąco.A teraz fachowiec na fachowcu i firma z zewnątrz.
Pozostałe komentarze
karol12:59, 26.04.2021
O Senatorska musi być zrobiona na perfekt bez dwóch zdań.
beata13:09, 26.04.2021
Nie dowiedziałam się kto za to będzie płacił bo chyba nie z naszych podatków będzie to finansowane jeśli robiła to firma zewnętrzna.
ja 14:49, 26.04.2021
Z informacji której udzielił burmistrz wynika że w przyszłym roku ma być remont ulicy Senatorskiej a dziury [będziemy zasypywać dorażnie] i wszystko w temacie .Wykonawca ma kasę a miasto poniesie koszty naprawy.
.
Miszkaniec Senatorsk15:36, 26.04.2021
3 lub 4 lata temu na ul. Senatorskiej od ul. Sobieskiego do Pl. Wolności firma zewnętrzna układała chodnik, ale tylko po jednej stronie po lewej, po drugiej już nie, Co w tym śmiesznego, starą kostkę w b.dobrym stanie wyrzucili i położyli nową. Pytam się pracowników dlaczego wyrzucacie b. dobrą kostkę, odpowiedzieli, tak nam kazali i tak robimy. Kto kazał nie wiadomo. Marnowanie pieniędzy.
Jarek15:48, 26.04.2021
Niechaj włodarz zrobi zdjęcie z kolegami jaki ma porządek na ulicy Senatorskiej bo jak radny Szymański zgłasza problem to słyszę odpowiedzi ze mieszkańcom to nie przeszkadza zrób porządek w naszym mieście za to Ci płacimy to nie puszcza.
do mieszkańca senato17:18, 26.04.2021
U nas to tak wszystko się robi rozkopią ulicę zbiorą chodnik i na święta na niedzielę bez względu na pogodę nie zrobią ludziom przejścia. A materiał można jeszcze wykorzystać ale do tego to trzeba myślącego gospodarza.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25