Mimo panującej pandemii koronawirusa zaplanowane inwestycje i przedsięwzięcia w budżecie miasta Kolno na rok 2020 są realizowane bez przeszkód.
Aktualnie trwają roboty budowlane na dwóch ulicach miejskich: Akacjowej i Bukowej, których stan realizacji jest już mocno zaawansowany.
Przetarg na „Budowę drogi gminnej ul. Akacjowej” wygrało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o.o. Spółka zrealizuje zadanie za 558 tys.
Inwestycja wiąże się z: budową jezdni o nawierzchni z kostki betonowej dług. 174,40 mb, szer. 6,00 m z kostki betonowej gr. 8 cm, budową chodników szer. 1,5 m o nawierzchni z kostki betonowej oraz budową zjazdów.
W pasie drogowym zaprojektowano kanalizację deszczową o długość 120 m oraz budowę sieci oświetlenia ulicznego w postaci słupów stalowych wys. 9 m, z wysięgnikami jednoramiennymi o długości 1,5 m, w ilości 5 sztuk.
Ulicę Bukową modernizuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „POLBET”, „ZAJAZD WIEJSKI” z Pisza za 492 tys.
W zakresie robót jest: budowa jezdni o nawierzchni z kostki betonowej dług. 174,25 mb, szer. 5,50 m z kostki betonowej gr. 8 cm, budowa chodników szer. 1,5 i 2,0 m o nawierzchni z kostki betonowej oraz budowa zjazdów.
W pasie drogowym zaprojektowano kanalizację deszczową o długości 152 m oraz budowę sieci oświetlenia ulicznego w postaci słupów stalowych wys. 9 m, z wysięgnikami jednoramiennymi o długości 1,5 m, w ilości 5 sztuk.
Miasto Kolno otrzymało dofinansowanie na modernizację i budowę dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Poziom dofinansowania wszystkich zadań wynosi 60 procent ich wartości.
Czytaj więcej: wiemy-juz-kto-wybuduje-i-wyremontuje-kolnenskie-ulice
LOLO18:44, 15.04.2020
Jaki PUK z Kolna jak to robi Stasiek z Borkowa.
Siepochwalcie00:07, 17.04.2020
Jest dofinansowanie do Sosnowej i do Konopnickiej. Z FDS. Brawo!??
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Po co to zanieczyszczać swoje gniazdo. Wstyd.
Do recenzenta
01:16, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Najważniejsze jest żeby tupało do nocy po całym Kolnie... olać rodziny z dziećmi.. najwazniejsze żeby patola dobrze się bawiła
Jestem za Kolnem.
22:43, 2026-06-27
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
A w mieście to nie wiedzą co to jest cisza nocna..?
Mam juz dosc Kolna
22:41, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Nie ma autobusu do Olsztyna tyna więc nie ma przystanku a radny obiecał ze poszła petycja do burmistrz i cich o tak się wszystko załatwia z dużej burzy mały deszcz niedługo wybory znowu będą obiecać a my uwierzymy
5555
22:31, 2026-06-27