Zamknij

Przed siatkarkami z Kolna wyjazdy na turnieje do Łomży

23:35, 20.11.2017
Skomentuj

W poniedziałek na hali sportowej KOKiS odbył się turniej II ligi piłki siatkowej dziewcząt województwa podlaskiego szkół ponadgimnazjalnych, w których startują dwa kolneńskie zespoły.

Gospodarz turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie gościł  Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży oraz Zespół Szkół Technicznych w Kolnie.

Wyniki spotkań;

ZSP : ZSWiO                (0 : 2)   (20:25; 20:25)

ZST : ZSR           (0 : 2)   (17:25; 12:25)

ZST : ZSWiO       (0 : 2)   (17:25; 17:25)

ZSP : ZSR            (2 : 1)   (14:25; 25:22; 15:13)

Szczególnie dużo emocji dostarczył zawodniczkom oraz zgromadzonej widowni ostatni mecz.

Po przegranym zasłużenie pierwszym secie dziewczęta z „Micka” w połowie drugiego seta poprawiły swoją skuteczność, co w efekcie doprowadziło do remisu.

W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu, gdy przy przewadze 8:2 zespołowi gości udało się zremisować. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy turnieju.

Warto przypomnieć, iż siatkarki z kolneńskich szkół swoją rywalizację sportową II ligi zaczęły tydzień wcześniej, czyli  13 listopada – również na miejskiej hali sportowej.

Derby Kolna zakończyły się dwusetowym zwycięstwem dziewcząt z „Mickiewicza” (25:21, 25:20). Obie reprezentacje mają w swoich składach młode zawodniczki, co dobrze rokuje na przyszłość.

Przed nami pięć rund rozgrywek, w których zmagać się będzie 12 zespołów, a zakończą  się one w marcu 2018 r.

Przed siatkarkami z Kolna wyjazdy na turnieje do Łomży, Siemiatycz, Sokółki. W ostatnim, marcowym terminie, gospodarzem turnieju będzie ZST w Kolnie,

Kolno będzie gościć dwa zespoły z Wysokiego Mazowieckiego.