Zamknij

Lekkoatletki z gminy Stawiski z sukcesami

11:18, 07.06.2018 Aktualizacja: 13:51, 07.06.2018
Skomentuj Fot. Archiwum zspstawiski Fot. Archiwum zspstawiski

Znakomitym startem zakończyły sezon sportowy  lekkoatletki Uczniowskiego Klubu Sportowego „KUSY” przy Szkole Podstawowej w Stawiskach. Na rozegranych 30.05.2018 w Białymstoku  XVIII Igrzyskach Dzieci w lekkiej atletyce,  w klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu w województwie. Naszą szkołę  reprezentowała rekordowa liczba 10 dziewcząt, które wcześniej zdobyły kwalifikacje na zawodach w Kolnie i Łomży. Najwyższe miejsce uzyskała sztafeta 4 x 60 m.

Zespół  dziewcząt  w składzie: Paulina Sokołowska , Kamila Skrodzka , Oliwia Patalan  i Agnieszka Napiórkowska  wrócił ze srebrnymi medalami i  nowym rekordem szkoły. Bardzo blisko miejsca na podium były Ewa Bagińska  w chodzie na 3 km i Aleksandra Wysocka  w pchnięciu kulą. Obie zajęły czwarte miejsca. Oliwia Resko w biegu na 600 m, Kamila Skrodzka w biegu na 60 m i Magda Chrzanowska w pchnięciu kulą zakończyły rywalizację na piątych miejscach.

Na tak wysoką pozycję szkoły miały  wpływ bardzo dobre rezultaty pozostałych  dziewcząt tj., Oli Wysockiej w rzucie oszczepem, Kamili Skrodzkiej w biegu na 200 m, Agnieszki Napiórkowskiej w skoku wzwyż i biegu na 200 m, Magdy Chrzanowskiej w rzucie dyskiem, Oliwii Patalan w biegu na 80 i 200 m przez płotki, Eweliny Kozikowskiej w biegu na 600 m i Martyny Łojewskiej w chodzie na 3 km.

Mijający rok sportowy 2017/18 należał do najbardziej udanych w historii szkoły w kategorii dziewcząt. Lekkoatletki zdobyły awans do czterech finałów  Mistrzostw Województwa. Największym osiągnięciem było Mistrzostwo Województwa w sztafetowych biegach przełajowych,  zdobyte na zawodach w Przewięzi k/ Augustowa.

To zwycięstwo dało kwalifikację do finału krajowego. Na Mistrzostwach Polski rozegranych w Kościerzynie, woj. pomorskie,  drużyna zajęła dziewiąte miejsce. Dziewczęta zajęły ponadto siódme miejsce w czwórboju lekkoatletycznym i ósme miejsce w drużynowych biegach przełajowych w województwie, po drodze wygrywając zawody eliminacyjne na szczeblu powiatu i Mistrzostw Grupy Zachodniej.

Przed dziewczętami jeszcze tylko jeden start. Dziewięć zawodniczek wygrywając trwające przez cały rok eliminacje łomżyńskie, uzyskało prawo startu w Finale Krajowym „Czwartków lekkoatletycznych”, które odbędą się w dniach 16 – 17 czerwca w Łodzi.