Zamknij

Od samego początku Sparta ruszyła do ataków. Grała bardzo agresywnie i nie pozwala

12:46, 30.05.2021 Piotr Dąbkowski Aktualizacja: 08:08, 01.06.2021
Skomentuj

Mecz został rozegrany w sobotę 29 maja. Dla gospodarzy to było bardzo ważne spotkanie, ponieważ muszą punktować, jeżeli chcą pozostać w IV Keeza lidze. Na uwagę zasługuje fakt, iż w bramce naszego zespołu debiutował 17-letni Kornel Sokołowski i mimo, że puścił 2 gole, to było udane spotkanie w jego wykonaniu.

Od samego początku Sparta ruszyła do ataków. Grała bardzo agresywnie i nie pozwalała na swobodne rozgrywanie piłki.  Mimo to udało się naszemu zespołowi stworzyć dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia gola.

Gdy wydawało się, że do przerwy będzie 0:0, w 42 minucie meczu zawodnik z Augustowa wrzucił piłkę w pole karne, a tam  niestety jeden z naszych obrońców dotknął jej ręką. Sędzia w konsekwencji podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystana jedenastka i przegrywamy 1:0.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę popełniamy błąd w obronie i tracimy piłkę, a zawodnik gospodarzy rusza w kierunku naszej bramki. Z 20 m oddaje silny strzał i futbolówka wpada pod poprzeczkę. Do przerwy przegrywamy 2:0.

W przerwie trener Ireneusz Piwko dokonuje trzech zmian i wychodzimy z zamiarem odwrócenia losów spotkania.

W 65 minucie meczu doprowadzamy do wyrównania po indywidualnej akcji kapitana naszego zespołu Damiana Łazarczyka, który znakomicie dogrywa piłkę w pole karne. Tam natomiast niezawodny Patryk Banach z bliska strzela bramkę kontaktową.

Od tego momentu zaczęliśmy coraz częściej gościć pod bramką gospodarzy i po jednym z wielu rzutów rożnych Piotr Prusinowski strzela gola na 2:2.

Do końca wynik się nie zmienia. Na pewno gratulacje dla chłopaków, że podnieśli się i wywozimy z Augustowa kolejny punkt.

Było widać trudy dwóch ciężkich ostatnich spotkań z ŁKS Łomża i  Turem Bielsk Podlaski, dlatego ten wyszarpany remis trzeba szanować.