Zamknij

Kolneńscy seniorzy przywożą jeden punkt z Szepietowa

12:16, 10.05.2021 P. Dąbkowski Aktualizacja: 11:23, 11.05.2021
Skomentuj

W minioną niedzielę Orzeł Kolno zremisował na wyjeździe z zespołem Sparty Szepietowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Zespół z Kolna zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli IV ligi.

Tradycyjnie już co dwa (mecze wyjazdowe) tygodnie trener Ireneusz Piwko ma do dyspozycji okrojoną kadrę. Tym razem zabrakło m.in. R. Brzezińskiego, Ł. Sadowskiego, M. Korzep, zaś z kontuzją zmaga się Dawid Falkowski.

– O pierwszej połowie chciałoby się jak najszybciej zapomnieć, kompletnie nic nam nie wychodziło i nie potrafiliśmy wykonać kilku podań, mieliśmy też problem z utrzymaniem się przy piłce – mówi Ireneusz Piwko. – Nasi zawodnicy popełniali bardzo dużo błędów indywidualnych przy wprowadzaniu piłki i praktycznie w pierwszej połowie nie zagroziliśmy przeciwnikowi.

Gospodarze natomiast raz za razem przedzierali się skrzydłami i kilkukrotnie stworzyli sytuację do strzelenia bramki. Tego dnia dobrze dysponowany był  Adam Ałajko, który kilkakrotnie wychodził obronną ręką z opresji. Niestety w 44 minucie zawodnik gospodarzy precyzyjnie dośrodkował i przy biernej postawie naszych obrońców piłkarz Sparty z kilku metrów strzela głową na 1:0.

W przerwie trener dokonał dwóch zmian,  na boisko weszli Patryk Banach i Kamil Olszak. Po męskiej rozmowie w szatni Orzeł wziął się do odrabiania strat.

Od początku przejęliśmy inicjatywę i zaczęliśmy grać w piłkę stwarzając sobie raz po raz  sytuację pod bramką gospodarzy. Jednak dopiero w 85 minucie po indywidualnej akcji Patryka Banacha strzelamy bramkę na 1:1.

Niestety chwilę później Piotr Prusinowski dostaje drugą żółtą kartkę i gramy w dziesiątkę dociągając wynik remisowy do końca meczu.

Sparta Szepietowo - Orzeł Kolno 1:1(0:1)

Bramkę dla Orła w 85 minucie strzelił Banach Patryk.

Skład Orła: A. Ałajko, D. Grala, P. Prusinowski, P. Sokołowski, D. Łazarczyk, K.  Domurat, P. Sokołowski, K. Kopańczyk, K. Grala, O. Kossakowski, M.  Nerko.

Po przerwie wchodzili K. Olszak, P. Banach, M. Tryniszewski, K. Piaścik.