Zamknij

Wakacyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych-2018

09:51, 07.08.2018 Aktualizacja: 10:25, 07.08.2018
Skomentuj Archiwum Kokis Archiwum Kokis

Od wielu lat podczas wakacji na hali sportowej odbywa się organizowany przez KOKiS Turniej Drużyn Osiedlowych. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, aby w trzech kategoriach wiekowych  rywalizować o tytuł najlepszej drużyny i tytuł najlepszego strzelca.

W kategorii  szkół Podstawowych I-IV zgłosiła się jedna drużyna Juwentus i żeby zawodnikom umożliwić możliwość pogrania została przesunięta o jedną kategorię wyżej tj. do podstawówek V-VII. I ku wielkiemu zaskoczeniu „maluchy” w tej kategorii zwyciężyli pokonując starszych przeciwników. Na drugiej pozycji uplasowali się Rewolwerowcy, a trzecie miejsce zajęła drużyna FC Supa Srikas. W tej grupie wyłoniliśmy dwóch najlepszych strzelców : Jakuba Pomichowskiego i   Huberta Bagińskiego w kategorii klas V-VII.

W kategorii Gimnazjum zagrało 5 drużyn, po rozegraniu wszystkich meczów w systemie „każdy z każdym”, kolejno miejsca zdobyli:

I. Ludzie z Kortu  (12 pkt.),

II FC PoNalewce (9 pkt.),

III BKL Team (4 pkt.)

Na pozycji czwartej uplasowała się drużyna z Lachowa, a miejsce piąte zajęły Dzikie Smerfy.

Najwięcej goli strzelił Kamil Olszak.

W turnieju uczestniczyło około 80  zawodników, drużyny to „zlepki” zawodników  z naszego miasta i przyjezdnych gości, a także drużyn z ościennych miejscowości Kolna. Wszystkich łączy wielka miłość do piłki nożnej.

Pamiątkowe medale i statuetki wręczali Przewodniczący Rady miasta Kolno Mieczysław Śniadach i Burmistrz Kolna Andrzej Duda, który pogratulował piłkarzom wytrwałości i zaangażowania, walki do ostatniej sekundy oraz gry fair play.

Źródło: kokis