22:49, 21.03.2018 Aktualizacja: 09:07, 23.03.2018
Skomentuj Fot. PO Fot. PO

Pierwszy dzień wiosny a.d. 2018 na pewno mile będą wspominać dziewczęta z SP 1 w Kolnie, uczestniczki Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Uczennice z kolneńskiej Jedynki w składzie: Martyna Gąsiewska, Zuzanna Połomska i Amelia Modzelewska potwierdziły, że ubiegłoroczne drużynowe wicemistrzostwo województwa nie było dziełem przypadku.

Tym razem zaprezentowały się jeszcze lepiej i na indywidualnych, wojewódzkich  zawodach Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego wywalczyły czołowe miejsca.

Najlepiej wypadła Martyna Gąsiewska, która została mistrzynią województwa podlaskiego w tenisie stołowym, a wspólnie z koleżankami w drużynowej klasyfikacji dziewcząt –  zajęła pierwsze miejsce.

Oprócz tego w ogólnej punktacji szkół, SP 1 w Kolnie zajęła drugą lokatę. Zawody rozegrano 21 marca na hali MOSiR w Grajewie. Udział w finale dziewczęta zapewniły sobie dwa tygodnie wcześniej w grupowym turnieju eliminacyjnym w tym samym miejscu.

Na co dzień zawodniczki trenują pod okiem Eugeniusza Skibniewskiego w KOKiS Kolno.